Wielkanocne Spotkanie Dzieci i Młodzieży Targówka w Domu Kultury "Świt" odbyło się w tym roku już po raz dziewiąty. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli najmłodsi mieszkańcy dzielnicy i wszystkie atrakcje przygotowano z myślą o nich. Na spotkanie zaproszono ponad 380 dzieci z terenu całej Dzielnicy w tym dzieci ze świetlicy „Pod Aniołem” i Teatru RAJ.

W dniu 31 marca sala kinowa przy ul. Wysockiego 11 pełna była uśmiechniętych dzieci, których przywitali organizatorzy: Radni i Zarząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” oraz Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga”.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Głównym wydarzeniem był występ cyrkowy pt. „Wielkanocne Trele-Morele”. Największe emocje i zachwyt wzbudziły pokazy zwierząt egzotycznych, w tym pytonów tygrysich oraz animacje w wykonaniu tchórzo-fretek. Na długo w pamięci dzieci pozostaną również niewiarygodne akrobacje na wysokości 4,5 metra oraz zabawy z magicznymi bańkami mydlanymi. Najmłodsi chętnie brali udział w wielu konkursach, w których nagrody ufundowali sponsorzy. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci tradycyjnie otrzymały paczki ze słodyczami oraz poczęstunek w postaci pizzy.

Inicjatywa podjęta spontanicznie 9 lat temu z roku na rok fantastycznie się rozwija i integruje przy tym różne środowiska z dzielnicy. Impreza ta od 2007 roku jest coroczną akcją charytatywną, przygotowywaną z myślą o najbardziej potrzebujących dzieciach z Targówka. W pierwszym roku jej organizacji spodobała się najmłodszym i natychmiast radość dzieci stała się dla organizatorów zobowiązaniem na kolejne lata. Akcja oparta jest na przychylności i bezinteresownym zaangażowaniu wielu osób. Impreza bawi, uczy i integruje dzieci. Najważniejsze, że atrakcje i upominki znowu mogły dać dzieciom dużo radości i wywołać uśmiech na ich twarzy.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 6

Wczoraj 7

W tym tygodniu 26

W tym miesiącu 120

Od marca 2022 6557