Świetlica „Pod Aniołem” - krótki opis działalności

Świetlica "Pod Aniołem" parafii św. Marka Ewangelisty rozpoczęła swoja działalność 7 stycznia 2003 r. Została powołana dekretem Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej Kazimierza Romaniuka, staraniem ówczesnego Proboszcza ks. Krzysztofa Waligóry. W bieżącym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia powstania Świetlicy „Pod Aniołem”.

Świetlica jest otwarta w dni powszednie od 14.00 do 20.00. Aktualnie do świetlicy uczęszcza ok. 60 dzieci i młodzieży. Otrzymują one pomoc w odrabianiu lekcji, mają zorganizowane zajęcia wspomagające naukę, pomoc pedagogów. Podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach m.in.: plastycznych, teatralnych, orgiami, aktualnościach, informatycznych, kulinarnych, planszowisku, eksperymentach chemicznych, sportowych. Codziennie otrzymują podwieczorek.

Organizowane są imprezy środowiskowe (Festyny Rodzinne, wspólne śpiewania kolęd i pieśni patriotycznych, tematyczne bale karnawałowe, Spotkania z Mikołajem, inne). Od 26 lat, aktualnie w ramach świetlicy funkcjonuje amatorski dziecięco-młodzieżowy Teatr Raj cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników (ok. 40 dzieci i młodzieży), który w tym czasie przygotowali 99 premier, jego uczestnicy zagrali blisko 500 przedstawień dla środowiska. W ramach przygotowań do spektaklu organizowane są zajęcia śpiewu i tańca, recytacji, obsługi światła, dźwięku i multimediów. Starannie przygotowane przedstawienia i imprezy środowiskowe mają szeroką publiczność i są dla mieszkańców bardzo ciekawą ofertą kulturalną dzielnicy.

Rodzice pomagają w przygotowaniach spektakli, współorganizują imprezy środowiskowe. Razem z dziećmi uczestniczą w bezpłatnych weekendowych wycieczkach, wyjścia do teatrów, muzeów, wyjazdach poza Warszawę. Co roku od 26 lat (bez roku 2020 - pandemia) dla dzieci i młodzieży organizowane są tematyczne wyjazdy kolonijne połączone z warsztatami teatralnymi. Udział dzieci w zajęciach świetlicowych jest bezpłatny.

 

Dzisiaj 1

Wczoraj 9

W tym tygodniu 28

W tym miesiącu 237

Od marca 2022 6926