DZIEŃ DZIESIĄTY, 21 LUTEGO 2020,

Piątek to już prawie koniec ferii i niestety zakończenie Zimy w Mieście. Podsumowaliśmy dwa tygodnie naszej działalności. Tego dnia czekały nas wspaniałe dwa spektakle. Pierwszy obejrzeliśmy w Muzeum Polin. Był to spektakl "Akademia Marzeń", który powstawał przez dwa tygodnie w ramach Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych FOSA. Reżyserem spektaklu był jak co roku Pan Cezary Domagała, którego spotkaliśmy przed spektaklem i podziękowaliśmy za możliwość obejrzenia tego przedstawienia. Organizatorem FOSY jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Po powrocie do świetlicy podsumowalismy wszystkie zabawy i atrakcje naszej Zimy w Mieście, stawiajac punkty za wydarzenia każdego dnia ferii. Oceny wypadły bardzo dobrze. Wszystko nam się podobało!

Niektórzy z nas wieczorem, wspólnie z rodzicami z p. Teresą i p. Agnieszką, odwiedzili Teatr Wielki. Obejrzeliśmy „Halkę" Stanisława Moniuszko w reżyserii Mariusza Terlikowskiego. Późnym wieczorem wróciliśmy do domów.

Każdy z nas Zimę w Mieście naszej świetlicy „Pod Aniołem” będzie długo i miło wspominał.

Bardzo dziękujemy organizatorom, za przygotowanie tak wspaniałych zajęć.

  • Przedstawienie "Akademia Marzeń" w Muzeum Polin
  • Przedstawienie "Halka" w Teatrze Wielkim

 DZIEŃ DZIEWIĄTY, 20 LUTEGO 2020,

Dzień pełen uśmiechu. Rozpoczął się od skoków i zabaw na trampolinach w Hangarze 646, a skończył spotkaniem z przedstawicielami Akademii AVE. Tematem zajęć były „Szczury przyjazne człowiekowi”. Poznaliśmy życie i zwyczaje tych gryzoni. Najciekawsze było obserwowanie tych zwierząt , które reagowały na polecenia właścicieli. Mieliśmy również okazję dotknąć je, pogłaskać i nakarmić.

  • Hangar 646
  • "Szczury przyjazne człowiekowi" - Akademia AVE

 DZIEŃ ÓSMY, 19 LUTEGO 2020,

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od warsztatów breloczków w szkole. Tu każdy, pod kontrolą prowadzącej, wykonał ciekawą pracę. Jednak atrakcją dnia była Wystawa klocków LEGO. Po zajęciach w szkole pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Tam dotarliśmy na wystawę. Oczarowały nas przedstawione budowle. Były tam postacie z bajek, filmów, muzycy, a nawet narządy słuchu i wzroku. Wszystko zbudowane było z ogromnej ilości klocków. Dodatkową atrakcją była możliwość stworzenia własnych budowli i gry komputerowe.

Po tej wizycie jeszcze w nocy śniły nam się tysiące klocków LEGO.

  • Warsztaty breloczkowe
  • Stadion Narodowy  - Wystawa LEGO

 DZIEŃ SIÓDMY, 18 LUTEGO 2020,

Dzień już od rana umilały nam zajęcia z szycia. To dzięki niektórym mamom mogliśmy uszyć sobie poduszki lub mięciutkie zwierzaki. Każdy z zajęć wyszedł uśmiechnięty i przytulony do swojego rękodzieła.

W południe uczestniczyliśmy w zajęciach na ściance wspinaczkowej MURAL. Początkowo niektórzy nie byli pewni swoich możliwości, ale z czasem okazało się, że jesteśmy silni, sprytni i zręczni . Doskonale bawiliśmy się i pokonywaliśmy coraz trudniejsze ścianki. Niektórzy z nas zadziwili wszystkich, a nawet samych siebie i zdobyli możliwość wykonania zadania specjalnego. Pełni wrażeń wróciliśmy na obiad.

  • Szycie pluszaków lub poduszek
  • MURAL - ścianka wspinaczkowa

DZIEŃ SZÓSTY, 17 LUTEGO 2020,

Drugi tydzień ferii rozpoczął się jazdą figurową na łyżwach. Bardzo dobrze wszyscy radziliśmy sobie kręcąc figury na lodowisku Ośrodka Sportu „Polonez”. Tu tak jak zawsze młodsze dzieci mogły liczyć na pomoc starszych lub lepiej jeżdżących na łyżwach.

Pełni wrażeń wróciliśmy do SP 114 gdzie wzięliśmy udział w zajęciach z ratownictwa. Mieliśmy okazję ćwiczyć swoje umiejętności na fantomie i pogłębić swoje wiadomości dotyczące pomagania innym w chwilach zagrażających ich życiu. 

  • Na lodowisku Ośrodka Sportu "Polonez"
  • Lekcja z udzielania pierwszej pomocy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dzisiaj 9

Wczoraj 8

W tym tygodniu 33

W tym miesiącu 80

Od marca 2022 1762