22 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Rozpoczęliśmy mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za miniony rok pracy naszej Świetlicy i Teatru Raj, a w związku z oktawą Bożego Ciała wzięliśmy udział także w procesji oraz nabożeństwie czerwcowym.

Po mszy aktorzy Raju wystawili fragment „Alicji w Krainie Czarów” – świetny spektakl, nad którym praca będzie kontynuowana po wakacjach. Pani Teresa Tymosiewicz-Muszel przedstawiła i podsumowała działania, które zostały podjęte w kończącym się roku szkolnym – wszystkie przedstawienia, wyjścia, wycieczki, zajęcia, konkursy – to był pracowity i owocny rok! Był także czas na podziękowania – księdzu Proboszczowi, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom. Rozstrzygnięto także rodzinny konkurs fotograficzno-plastyczny związany z obchodami setnej rocznicy objawień w Fatimie - zgłoszono 19 prac, z czego 13 zdobyło nagrody, a 6 wyróżnienia. Szczególne wyróżnienie przyznano dwóm pracom rodziny Lipińskich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książkę o Fatimie, słodycze oraz kilka drobiazgów-gadżetów.

Rozdano także nagrody za debiut sceniczny, dla tych którzy w tym roku pierwszy raz brali udział w przedstawieniach - Gabrysia Sz. I Nikola P. dostały z tej okazji koszulki teatralne i książki.

Nagrodzono także uczestników konkursów recytatorskich (Maja M., Kostek K. Ola K., Mateusz Mie., Ula L., Mateusz Mu., Julia W., Natalia M., Klaudia S. Łucja M., Franek P.).

Po części oficjalnej otwarto tradycyjny sklepik świetlicowy, w którym dzieci mogły wymienić zbierane przez cały semestr świetliki (punkty przyznawane za pracę w świetlicy) na nagrody m.in. artykuły szkolne, zabawki, gry, artykuły sportowe, produkty chemiczne (np. szczoteczki, pasty, proszki, szampony i inne).

Ostatnią część spotkania spędziliśmy w przykościelnym ogrodzie, gdzie tatusiowie przygotowali pyszne grillowane jedzenie a mamy dopilnowały, by na stołach nie zabrakło ciast, słodyczy, napojów i owoców. Był czas na rozmowy, podsumowania i plany na następny rok. Serdeczna atmosfera, pełna radości i śmiechów powodowała, że trudno było się rozstać – najwytrwalsi dopiero o zmroku rozeszli się do domów.

Bardzo dziękujemy za miniony rok pracy i zabawy. Życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego i…  do zobaczenia na koloniach w Myśliborzu, które już w drugiej połowie lipca a potem we wrześniu!

Udanych wakacji!


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 5

Wczoraj 7

W tym tygodniu 25

W tym miesiącu 119

Od marca 2022 6556