6 czerwca 2017 roku cały zespół Teatru RAJ - mali i duzi razem z rodzicami -samochodami rodziców na zaproszenie Pani doktor Aldony Kraus, przyjaciółki ks. Jana, u której spędzał wakacje, udał się na Dwunaste Anińskie Spotkania Przyjaciół ks. Jana Twardowskiego.W pięknej scenerii wśród pachnącej zieleni na dużym tarasie Pani Aldony Teatr RAJ zaprezentował spektakl „O chrzcie” na podstawie tekstów ks. Jana Twardowskiego. Padający deszcz powodował, ze teksty ks. Jana o chrzcie w Jordanie i o wodzie, stały się jeszcze bardziej wymowne. Widzowie, którzy zasiadali na ogrodowych krzesłach wokół sceny, bardzo serdecznie i ciepło przyjęli przedstawienie. W ogrodzie zorganizowany był także poczęstunek dla wszystkich gości (kanapki ze smalcem i ogórkiem, truskawki, napoje, wszystko bardzo smaczne).

Po występie RAJ-u zebrani obejrzeli spektakl poetycki pt. „Za zielonymi drzwiami” nawiązujący do życiorysu ks. Jana Twardowskiego, w reżyserii Pani Teresy Lipowskiej i w wykonaniu jej oraz Pana Grzegorza Gieraka. Występ był przepleciony poezją i wspomnieniami kontaktów aktorki z ks. Janem, który m. in. błogosławił jej małżeństwo. Po spektaklu odbyło się spotkanie młodych aktorów RAJ-u z panią Teresą Lipowską. Udało się chwilę porozmawiać i zrobić kilka wspólnych zdjęć, a także zdobyć autografy indywidualne oraz dla całego zespołu „Wszystkim uczestnikom Teatru RAJ powodzenia i sukcesów oraz dużo uśmiechów życzy Teresa Lipowska”.

To był wyjątkowo udany wyjazd. Pomimo niełaskawej aury, wyjątkowa i niepowtarzalna sceneria sprawiły, że był to czas jakby zaczarowany, gdzie poezja przenikała się z rzeczywistością.


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 5

Wczoraj 7

W tym tygodniu 25

W tym miesiącu 119

Od marca 2022 6556