Z racji obchodzonej w tym roku 100 Rocznicy Objawień Fatimskich, dzieci ze Świetlicy „Pod Aniołem” miały okazję zapoznać się z tą jakże ciekawą historią i życiem trojga małych pastuszków, którym przed wiekiem objawiła się Matka Boża. W trakcie świetlicowych zajęć tematycznych dzieci czytały teksty, oglądały filmy o objawieniach, uzupełniały naklejkami specjalny fatimski kalendarz, który pomagał porządkować zdobytą wiedzę. Dla rodzin z parafii ogłoszony został także konkurs plastyczno-fotograficzny pt. „Spotkania z Fatimską Matką”.

Zwieńczeniem tematu był Festyn Parafialny „Sto lat temu w Fatimie”, który odbył się 28 maja 2017 roku na placu przy parafii św. Marka Ewangelisty. Rodzinne świętowanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, celebrowaną przez Ks. Proboszcza Sylwestra Gaworka, który tego dnia obchodził 25–lecie święceń kapłańskich i w tej intencji sprawował mszę świętą. Były życzenia, kwiaty i moc serdecznych słów. Po mszy czekał na uczestników grill, ciepłe zupy (kapustka, gulaszowa) a także przepyszne ciasta i wspaniały tort. W organizację festynu tradycyjnie zaangażowana była kadra świetlicy, która przygotowała dla uczestników wiele ciekawych zadań i atrakcji związanych z tematyką objawień fatimskich: była krzyżówka, rebusy, puzzle, łączenie w pary zdjęć znanych sanktuariów z wizerunkami Maryi, sprawdzian znajomości modlitw maryjnych a także kolorowanki dla najmłodszych. Powstała także wspólna praca plastyczna zatytułowana „Sto lat temu w Fatimie”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko charakteryzacji tzw. „robienie ran”, gdzie specjaliści bezboleśnie wykonywali sztuczne rany, wyglądające na niezwykle bolesne... Dzieciom bardzo podobały się także ogromne kolorowe bańki, które mogły rozbijać lub podziwiać, jak szybują wysoko ponad dach kościoła... Nie zabrakło śmiechu, rozmów i dobrej zabawy. Wszystko w tle wystawy prac plastyczno-fotograficznych, które rodziny wykonały na konkurs „Spotkania z Fatimską Matką” (prace można jeszcze składać w świetlicy do 12 czerwca 2017 r., ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 22 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku w świetlicy – ZAPRASZAMY!)

Niestety w tym roku w związku z odbywającą się tego dnia w parafii Uroczystością I Komunii Świętej, bardzo mało osób wzięło udział w festynie. Szkoda, bo zarówno pogoda jak i nastroje zapewniały doskonałą zabawę. Mamy jednak nadzieję, że następnym razem spotkamy się w większym gronie. Do zobaczenia za rok!


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 6

Wczoraj 7

W tym tygodniu 26

W tym miesiącu 120

Od marca 2022 6557