20 lat (w) „RAJU” to wielka przygoda. To tak wiele dzieci i tylu młodych ludzi (ponad 300…), tylu dorosłych (około 100), tyle przyjaźni, wspólnych imprez, prób, warsztatów.

To 72 premiery teatralne, 327 przedstawień, wiele wycieczek, rodzinnych wyjść na spektakle, spotkań z ludźmi teatru, konkursów (i 18 nagród głównych!), wspólnych mszy. To także 20 wyjazdów kolonijnych, utrwalonych na kartach 40 tomów kronik kolonijnych.

W tym roku mija dwadzieścia lat działalności Teatru RAJ. Główne uroczystości Jubileuszowe odbyły się w dniach 5-6 listopada 2016 roku. W sobotni wieczór w Sali Teatralnej przy parafii św. Marka miała miejsce wspaniała Gala Urodzinowa, podczas której mogliśmy obejrzeć premierę najnowszego spektaklu Teatru RAJ pt. „Bajka o szczęściu” – to barwna opowieść o przyjaźni i o tym, co jest w życiu najważniejsze, skłaniająca do refleksji, ale dająca także wiele okazji do śmiechu. Prócz wspaniałego przedstawienia był także czas na wspomnienia i podsumowanie tego, co przez te 20 lat udało się zrobić oraz na szczególne podziękowania dla tych wszystkich, którzy Teatr RAJ tworzyli i nadal tworzą – dla Pani Teresy Tymosiewicz-Muszel – założycielki, kierownika i głównego reżysera Teatru, dla księży z parafii św. Marka (obecnie pracujących w parafii oraz tych, którzy już z parafii odeszli), dla wszystkich młodych aktorów RAJU, dla rodziców wspierających pracę Teatru oraz wszystkich, którzy przez ostatnie 20 lat włączali się w działania RAJU – wyróżnione osoby otrzymały drobne podarunki oraz kwiaty. Obecni mogli zapoznać się z działalnością Teatru, oglądając specjalne Jubileuszowe tablice zbierające najważniejsze informacje o działaniach RAJU oraz przeglądając rzetelnie prowadzone przez 20 kolejnych lat kroniki.

Po uroczystościach scenicznych Goście przenieśli się do Sali Świetlicy „Pod Aniołem”, gdzie czekały na nich smakołyki oraz ogromny tort urodzinowy z logo RAJU. Atrakcją dla najmłodszych były także czekoladowe fontanny.

Gala Jubileuszowa była okazją do spotkań po latach, serdecznych rozmów, wspomnień i snucia planów na przyszłość. To był naprawdę wyjątkowy czas, bo…

To tylko w RAJu jest Kram z Bajkami,

Tu możesz wybrać swą własną baśń.

Tu się pośmiejesz, tu się zachwycisz

W Teatrze Raj kończy się każda waśń.

 

PRZED PRZEDSTAWIENIEM

PRZEDSTAWIENIE

WYSTĘP

PODZIĘKOWANIA I POCZĘSTUNEK

 

 


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 5

Wczoraj 7

W tym tygodniu 25

W tym miesiącu 119

Od marca 2022 6556