W soboty (23 stycznia oraz 27 lutego) odbyły się zajęcia edukacyjne, zorganizowane przez Fundację AVE w ramach Lokalnego Systemu Wsparcia na Targówku. Były to już kolejne zajęcia Akademii AVE w naszej Świetlicy. Pierwsze były niespodzianką Mikołajkową w dniu 11 grudnia 2015 r. Za każdym razem uczestnicy zajęć dzieleni są na dwie grupy i w danym dniu wszyscy biorą udział w dwóch rodzajach zajęć.

Zajęcia z chemii organizują członkowie koła naukowego „Flogiston” z Politechniki Warszawskiej, którzy w interesujący sposób pokazują jak ciekawa może być chemia. Podczas pierwszego spotkania dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia z użyciem substancji takich jak ocet, czy soda oczyszczona. Za pomocą różnych mikstur uczestnicy stworzyli także własne hodowle kryształów, które później mogły zabrać do domów. W kolejnym etapie zajęć uczestnicy poznali tajny przepis na bańki mydlane, wykonali specjalny roztwór, z którego stworzyli duże i wytrzymałe bańki – nadzwyczajne, ponieważ dodatkowo można było je odbijać przez ubranie! Okazało się, że chemia to nie tylko skomplikowane wzory, ale to coś bardzo użytecznego i powszechnego w codziennym życiu.

Pani Kamila i Pan Krzysztof prowadzili zajęcia z tworzenia przez dzieci własnych projektów techniką mappingu wizualnego, efektem których było stworzenie multimedialnej scenografii „akwarium”. Barwy, mapping, podświetlenie, dekoracje, rysunki – to formy, dzięki którym powstał magiczny podwodny świat. Dzieci, które wcześniej wykonywały rybę maskotkę, „zmapowywały” na niej swój projekt „Koloryba”, a ci, którzy nie mieli ryby-maskotki, za pomocą projekcji malowali inne wodne stworzenia. W ten sposób powstało mini akwarium. Projekcja odbywała się w dwóch planach, tworząc efekt głębi, udało się także podświetlić wybrane elementy scenografii. Na zakończenie zajęć uczestnicy mogli pobawić się na scenie w teatr cieni, tworząc krótką inscenizację utrzymaną w tematyce podwodnego świata.

Krótko mówiąc – zabawa i nauka w jednym – najlepszy sposób na wiedzę! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Link do galerii AVE

 

 


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dzisiaj 10

Wczoraj 8

W tym tygodniu 34

W tym miesiącu 81

Od marca 2022 1763