Festyn Rodzinny "Targówek znany i mniej znany"
w Parafii Św. Marka Ew. przy Zamiejskiej 6

Kolorowo udekorowany ogród przykościelny z daleka przyciągał uwagę dzieci i rodziców Targówka Mieszkaniowego, którzy licznie przybyli w dniu 10 czerwca 2015 do ogrodu przykościelnego na Festyn Rodzinny "Targówek znany i mniej znany", zorganizowany przez Świetlice "Pod Aniołem" Parafii Św. Marka Ew. Uczestnicy imprezy mali i duzi obejrzeli premierowe przedstawienie pt.: „Wróbelek” przygotowane przez zespół Teatru „Raj” działający w parafii już blisko 20 lat. Dalsza część festynu odbyła się na powietrzu, gdzie były przygotowane stoiska z zadaniami na znajomość naszej dzielnicy, na których dzieci i rodzice mogli zdobywać punkty, za które po wymianie na świetliki (świetlicowe pieniążki) można było na stanowisku Sklepik "Pod Aniołem" "zakupić" nagrody.

Wychowawcy ze świetlicy przez wiele miesięcy realizowali tematy poświęcone Targówkowi w oparciu o książkę wydaną przez Urząd Dzielnicy Targówek pt: „Targówek - nasza mała Ojczyzna”. Odbywało sie kilka wycieczek, dzieci wykonywały prace plastyczne, makiety, plakaty, układały krzyżówki. wyszukiwały informacje. Dzieci z rodzicami wzięli udział w konkursach: plastycznym i fotograficznym „Moje ulubione miejsce na Targówku”. Wszystkie wykonane prace były eksponowane podczas imprezy i stanowiły dekorację terenu.

W imprezie wzięli udział także policjanci z komisariatu na Targówku, prowadząc stanowisko Bezpieczny Targówek. Wszystkie zadania związane z nasza dzielnicą: sportowe, manualne, intelektualne, artystyczne były różnorodne, ciekawe, podobały się uczestnikom.

Można było puszczać wielki bańki do nieba, zbudować z dużych pudeł Targówek według swojej wizji, zaprezentować sie na Scenie Artystycznej, posilić się w Cukierence "Pod Aniołem", gdzie mamy wydawały ciasta z nazwą związana z Targówkiem, albo zjeść wielką cukrowa watę.

W Festynie uczestniczyło ponad 200 dzieci a także rodzice, wolontariusze, kadra świetlicowa.

Dzieci z balonami, wiatraczkami, własnymi wytworami, oraz nagrodami w dobrych nastrojach wracali powrócili do swoich domów.

Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością Ks. Proboszcz, księża z parafii i s. Monika, goście z Urzędu Dzielnicy Targówek: Zastępca Burmistrza Pan Paweł Michalec oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Pani Katarzyna Jędruszczak.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy organizacji Festynu, w tym kadrze świetlicowej, wolontariuszom (głównie LO XIII) oraz dla Urzędu Dzielnicy Targówek za duże wsparcie naszej imprezy.

Do zobaczenia za rok…

 


 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 0

Wczoraj 14

W tym tygodniu 26

W tym miesiącu 0

Od marca 2022 2951