Drugie spotkanie grudniowe było inne niż dotychczasowe wyjścia do teatru: udaliśmy się w dniu 21 grudnia do Filharmonii Narodowej na koncert "Witaj gwiazdko złota". Filharmonia ma bogatą ofertę koncertów dla dzieci. Repertuar jest kompletowany z myślą o młodszych odbiorcach, każdy utwór jest komentowany w lekki, przystępny sposób. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu żeńskiego chóru Elsner Coro z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego. Koncert poprowadziła Maria Małanicz-Przybylska wcielając się w rolę jasełkowej narratorki. Polskie kolędy w wykonaniu chóru i orkiestry zabrzmiały poruszająco, wspaniała akustyka filharmonii potęgowała wrażenia estetyczne. Dodatkową atrakcją koncertu był występ dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, które wcieliły się w role aniołów, pasterzy i mędrców. Przed koncertem spotkaliśmy się w foyer na wprowadzeniu, podczas którego młodzi melomani z Teatru Raj i Świetlicy "Pod Aniołem" dowiedzieli się, co to jest filharmonia, co się w niej odbywa, kto tam pracuje. Rozmawialiśmy też o burzliwych losach warszawskiej filharmonii. W przerwie koncertu dzieci wzięły udział we wspólnym śpiewaniu kolęd, spotkały się też ze św. Mikołajem. 

                                                                                                                                             M.F.

Wypowiedź widza:

W niedzielę 21 grudnia 2014 na zaproszenie w ramach programu LSW dzieci wraz z opiekunami i rodzicami przybyły do Filharmonii Narodowej na popołudniowy koncert pt. „Witaj Gwiazdko Złota”. Wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów oraz Chóru ELSNER CORO Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Warszawie z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej pod kierownictwem Andrzeja Gębskiego.

Mogliśmy podziwiać wspaniały świąteczny wystrój Filharmonii oraz szopkę w pięknej scenografii. Dzieci podczas przerwy spotkały też Mikołaja, który podarował na pamiątkę czarne ołówki z logo filharmonii.

Ten koncert wprowadził nas w świąteczny nastrój i poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy. :-) E. K.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dzisiaj 0

Wczoraj 14

W tym tygodniu 26

W tym miesiącu 0

Od marca 2022 2951