Dziewczynka ze skrzypcami - spektakl w Teatrze BAJ 14 października 2023 r.

W sobotę 14 października 2023 r. wybraliśmy się do Teatru BAJ na przedstawienie „Dziewczynka ze skrzypcami” (reż. Ewa Piotrowska). Dodać tu należy, że ta polsko-norweska produkcja została nagrodzona przez  jury Słoneczniki 2023 w kategorii „Sztuki wizualne”.

Spektakl był wyjątkowy. Po pierwsze pod względem stylistycznym – prawie bez słów (jedyne wypowiedziane przez dziewczynkę słowo to „Tato”). Po drugie poruszony został tu bardzo trudny temat depresji – tata, który nie potrafi się odnaleźć po śmierci żony  i w pewnym momencie „znika” zostawiając córkę samą.  Dziewczynka odbywa trudną podróż, żeby odnaleźć swojego ukochanego tatę i wyciągnąć go z łap mroku, smutku i rozpaczy. Droga jest trudna, ale na szczęście wszystko kończy się dobrze.

Po spektaklu dzieci zostały jeszcze na warsztatach, na których rozmawiały o przedstawieniu z psychologiem o uczuciach.  Dostały także zadanie narysowania dla dziewczynki ze skrzypcami piękne prace mające podnieść ją na duchu i rozweselić.

Dziękujemy bardzo Pani Teresie, że mogliśmy uczestniczyć w tak innym od wszystkich i poruszającym trudne tematy przedstawieniu. 

Ula K., mama Zosi i Justynki

Dzisiaj 2

Wczoraj 9

W tym tygodniu 15

W tym miesiącu 22

Od marca 2022 5282