Dzień Dziecka w Świetlicy

czyli

Rodzinny Festyn parafialny pod hasłem „25 lat Teatru RAJ ze św. Markiem Ewangelistą”

W dniu 1 czerwca 2022 r. odbył się w naszej Parafii Festyn Rodzinny pod hasłem "25 lat Teatru RAJ ze św. Markiem Ewangelistą". Festyn ten miał miejsce w związku z obchodami Jubileuszu „25-lecia Teatru RAJ Parafii św. Marka Ewangelisty”. Został uroczyście rozpoczęty spektaklem teatralnym przygotowanym przez grupę młodszą pt. "Zabawa w Piratów". Sztuka bardzo się podobała, ponieważ jest bardzo dynamiczna, pełna żartów i melodyjnych piosenek oraz układów tanecznych.

              Następnie wszyscy przenieśli się do parafialnego ogródka, gdzie rozpoczął się już piknik na świeżym powietrzu. Tam również powitały wszystkich piękne dekoracje i kolorowe balony z helem. Pogoda wyjątkowo dopisała w tym dniu i dzięki temu wszyscy chętni mogli m.in. wziąć udział Turnieju Rodzinnym na temat „Teatr i św. Marek Ewangelista”, który składał się z kilku zadań. Uczestnicy otrzymali specjalne karty, przygotowane było dziesięć stanowisk, w których można było zdobyć punkty na poszczególnych stanowiskach

          Były to bardzo urozmaicone konkurencje zarówno sportowe, manualne, jak i artystyczne, ale także i intelektualne. Między innymi trzeba było wykazać się wiedzą m.in. na temat savoir vivru w teatrze, słownictwa teatralnego, symboli teatru oraz tego kto jest kim w teatrze. W ramach zajęć bardziej ruchowych do zaliczenia była konkurencja cyrk w teatrze, czyli np. chodzenie na linie czy skakanie na piłce, a także Teatralna scena Artystyczna, czyli wokal, recytacja, gra na instrumencie muzycznym.

Scenę Artystyczną prowadziła ją z wielkim wdziękiem Julia Wiśniewska. Tutaj swoje umiejętności artystyczno-wokalne mogły zaprezentować również osoby, który nie brały udziały w turnieju, ale miały ochotę i odwagę zaprezentować się szerszej publiczności. I tak mogliśmy usłyszeć grę na gitarze i ksylofonie. Aplauz wzbudził także popis akrobatyczny z takimi elementami jak mostek czy szpagat. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć przepiękną balladę ukraińską w wykonaniu chłopca z Ukrainy, który gości jak inne dzieci wraz z ich rodzinami w domach naszych parafialnych rodzin w ramach pomocy związanej z rosyjską agresją i wojną na Ukrainie. Na zakończenie Turnieju Rodzinnego Ci, którzy zaliczyli wszystkie dziesięć zadań mogli zamienić swoje punkty na papierowe pieniądze tzw. ŚWIETLIKI i „kupić sobie” nagrody w sklepiku teatralnym pod uroczą nazwą „Marionetka”. Przez cały piknik olbrzymią popularnością cieszyła się Cukierenka Rodzinna „z Maską”, w której dostępne były domowe wypieki mam, „z akcentem teatralnym” Wyróżniały się szczególnie pomysły Pani Magdy, mamy Lilianny P. Nie zabrakło przepysznych ciast z truskawkami i śliwkami, kremowych fantazji oraz muffinek. Wszystkie smakołyki wyglądały rewelacyjnie. Nie można nie wspomnieć też o słodkościach na zimno, czyli lodach, które były niemałą atrakcją i otrzymali je wszyscy chętni. Uczestnicy pikniku mieli także szansę na podziwianie niecodziennej wystawy prac plastycznych - „Moja ulubiona rola w Teatrze RAJ”, które wykonane były różnymi technikami i przyciągały zainteresowanie widzów. Przez cały czas atmosfera była iście piknikowa i był to bardzo wesoły i udany dzień w naszej Parafii.

Katarzyna Chylińska, mama Franka

Dzisiaj 0

Wczoraj 12

W tym tygodniu 14

W tym miesiącu 163

Od marca 2022 1310