W niedzielę 10 kwietnia 2016 roku, ponadczterdziestoosobowa grupa dzieci ze Świetlicy „Pod Aniołem” wraz z opiekunami, odwiedziła Teatr Rampa. Wyjście było realizowane w ramach programu "Teatr to więcej niż teatr", będącego częścią Lokalnego Systemu Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym. Wymowny tytuł programu w pełni oddaje charakter tego wydarzenia. Uczestnicy mieli bowiem szansę na spotkanie z teatrem rozumianym jako rodzaj sztuki – obejrzeli wspaniały spektakl pt. „Awantura o Basię” – muzyczną interpretację książki Kornela Makuszyńskiego w adaptacji i reżyserii Cezarego Domagały z utrzymaną w klimacie filmowym muzyką Wojciecha Sanockiego. Po przedstawieniu natomiast, wraz z p. Joanną Górniak – aktorką wcielającą się w postać Marcysi (służącej babci Tańskiej) – wszyscy udali się za kulisy, gdzie zgłębiali techniczne tajniki teatru – zwiedzili garderobę i charakteryzatornię, odwiedzili pokój pracowników odpowiedzialnych za dekorację oraz miejsce, gdzie przechowywane są rekwizyty. Była także szansa na zadanie wielu ciekawych pytań, na które p. Joanna odpowiadała z wielką życzliwością i uśmiechem. Nie trudno się dziwić, że po takim spotkaniu z „teatrem” radości i śmiechu nie brakło także uczestnikom - i zapewne nie był to uśmiech teatralny...

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć oraz relacje spisane przez rodziców i dzieci, którzy wzięli udział w opisywanym wydarzeniu. I czekamy na kolejne spotkania z teatrem.

Awantura o Basię" to poruszająca historia małej osieroconej dziewczynki, która zawładnęła sercami swoich opiekunów. Przedstawienie dostarczyło nam tyle samo radości co wzruszeń. Zabawne dialogi, świetna gra aktorska, w tym niespełna 6-letniej dziewczynki, wcielającej się w rolę małej Basi, sprawiły, że po raz kolejny przenieśliśmy się w czasie i bardzo zżyliśmy z bohaterami. Dzieci bardzo żywo reagowały na zabawne dialogi poszczególnych postaci, szczególnie wujaszka i babci.

                                                           Anna Mieszkowska, mama Mateusza

"Niedzielna wyprawa do teatru, oprócz przedstawienia, miała także dodatkowy bonus. Było nim spotkanie z p. Joanną Górniak - aktorką  i asystentką tego spektaklu. Dzieci miały okazję zadawać pytania, niekiedy bardzo wnikliwe, np. czy aktorzy zapominają swój tekst i jak sobie z tym radzą, ile lat mają poszczególni aktorzy, jak radzą sobie z chrypką lub utratą głosu, czy zdarzył się komuś wypadek na scenie, ile uczą się tekstu i wiele, wiele innych. Kolejną atrakcją było zwiedzanie pod okiem p. Joanny teatru po drugiej stronie kurtyny. Wszyscy mogliśmy zobaczyć, gdzie stoją rekwizyty, gdzie pracuje ekipa techniczna, która zmienia dekoracje i dba o bezpieczeństwo aktorów, gdzie jest charakteryzatornia i garderoba. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie na scenie pamiątkowe zdjęcie i po uzyskaniu autografu od p. Joanny rozeszliśmy się do domów, w oczekiwaniu na kolejny weekend, kiedy to znów będziemy mieli okazję podziwiać grę aktorów Teatru Rampa tyle, że w innym przedstawieniu, ale o tym – przy innej okazji…”

Małgorzata Kordek mama Oli

"Dziękujemy bardzo, że mogłyśmy obejrzeć bardzo sympatyczną opowieść, wzorowaną na książce Kornela Makuszyńskiego, o małej osieroconej dziewczynce o imieniu Basia. Dziewczynka przez przypadek zamiast do przyjaciółki swojej matki, p. Stanisławy, trafia do pisarza p. Stanisława, który zakochuje się najpierw w Basi, a potem w p. Stanisławie. Spektakl „Awantura o Basię” jest pełen pozytywnych emocji, śmiesznych sytuacji i pięknych kreacji aktorskich.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kulis sceny w Teatrze Rampa, a także innych pomieszczeń niedostępnych dla widza. Dziękujemy również Pani Joannie Górniak, aktorce biorącej udział w przedstawieniu, za pomocne, wyczerpujące temat i pełne zrozumienia przedstawienie kulis zawodu aktora jaki i samego przedstawienia.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu i prosimy o więcej.”

Agnieszka i Natalia Piotrowskie

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dzisiaj 0

Wczoraj 7

W tym tygodniu 58

W tym miesiącu 152

Od marca 2022 6589