Zgodnie z wieloletnia tradycją w dniu  25 stycznia 2014 r. spotkaliśmy się na wspólnym, rodzinnym  śpiewaniu kolęd i pastorałek. Śpiewanki rozpoczął występ  Teatru RAJ pokazem 2 scen z tegorocznych jasełek: Stara Bombka- Story w konwencji "czarnego teatru" i sceny Heroda ze Śmiercią poprzedzonej brawurowym tańcem diabelskim.
Przez wiele lat śpiewaliśmy z  wykonanych  wspólnymi siłami śpiewników, z co roku poszerzanym repertuarem o nowe mniej znane utwory,  a  obecnie   tekst kolęd wyświetlany jest z rzutnika multimedialnego na ekran. Śpiewaniu towarzyszył jak zwykle  akompaniament gitarowy p. Mietka i p. Wojtka.   
Dzieci i młodzież mogli popisać się indywidualnym lub zespołowym śpiewaniem kolęd w scenerii szopki betlejemskiej, przy żłóbku z Dzieciątkiem, wśród zwierzątek i budujących  nastrój płonących latareczek.
 Nie zabrakło świątecznych wierszy spontanicznie recytowanych przez uczestników, wpasowujących się w treść śpiewanych kolęd.
 Zaplanowany jak zwykle poczęstunek pozwolił nabrać oddechu  i sił do dalszego śpiewania. Ostatni uczestnicy opuścili salę teatralną o 22.30.

 
Za kolędę dziękujemy,
zdrowia, szczęścia winszujemy
na ten Nowy ROK
Bądźcie Państwo szczęśliwymi,
oraz błogosławionymi
na ten NOWY ROK