24 czerwca 2014 r. w Domu Kultury "Świt" obyła sie Gala finałowa IX IMIENINY KSIĘDZA JANA Twardowskiego podczas, których rozdano nagrody w IX Konkursie RecytatorskimTwórczości Księdza Jana Twardowskiego, którego motto brzmiało "Kochaj Panią , która założyła niemodny kapelusz". W konkursie wzięły udział dzieci- uczestnicy zajęć teatralnych Teatru RAJ, które często recytują poezje ks. Jana głównie na spotkaniach świątecznych. Każdy z recytatorów zgodnie z regulaminem przygotował 3 utworzy: 2 utwory Ks. Jana i 1 z tomiku wierszy wydanych po poprzednich edycjach "Janowego Turnieju Literackiego". To nie było łatwe zadanie.

Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowane utwory. Spośród 5 uczestników 4 uzyskało nagrody i wyróżnienia. W jury konkursu zasiedli : Aldona Kraus, Barbara Kobrzyńska, Jerzy Woźniak. W gali uczestniczyła zaprzyjaźniona z Teatrem Raj nowa pani burmistrz Dorota Kozielska. Konkurencja była duża, przesłuchania recytatorów trwały aż 2 dni!

I tak III nagrodę zdobyła Łucja Muszel, kl.4 (Niewidoma dziewczynka, O osiołku oraz z tomiku wiersz   Franciszek).

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Zalewska, kl.4 (Głodny, Niewidzialne ręce i z tomiku Biedroneczko lec do nieba),

Klaudia Sowińska, kl.1 (O fidze, Na rękach, i z tomiku Sznurek),

Julia Wiśniewska, kl.4 (O księżach i słoneczniku, Rozmowa z cudowna figurą , z tomiku Scenariusz).

Wyróżnienie - podziękowanie otrzymała tez Pani Teresa Tymosiewicz-Muszel za przygotowanie uczestników do konkursu.

Wszystkie uczestnicy zostali tradycyjnie przyjęci do Janowej Rodziny i wszyscy otrzymali kolorowe kapelusze i nowe tomiki wierszy. Na okładce tegorocznego tomiku jest Matylda Górajska, która razem z mama zdobyła I miejsce w kategorii wielopokoleniowej konkursu fotograficznego. Gratulujemy nagrodzonym!.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wielki tort z kapeluszem!