Podczas Rodzinnego Pikniku z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka zorganizowanego pod hasłem "Przysłowie na każdą okazję" przez Świetlicę "Pod Aniołem" we współpracy z Konsorcjum "Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym”, w dniu 12 czerwcaodbyła sie kolejna (64.) premieraTeatru RAJ – "Zabawa w Śpiącą Królewnę".

Na scenie wystąpiło 26 aktorów – połączony zespół dzieci najmłodszych i średnich – których wspierał 3-osobowy zespół obsługujący oświetlenie, nagłośnienie i multimedia. Cała grupa uczestniczy w programie LSW.

Na spektaklu premierowym obecna była pani Z-ca Burmistrza Dzielnicy Targówek Dorota Kozielska, która napisała po występie: "Podczas Pikniku Rodzinnego przy Parafii św. Marka Ewangelisty Teatr Raj przedstawił spektakl "Zabawa w Śpiącą Królewnę". Wspaniały spektakl, niezwykle utalentowane dzieci, wprawna reżyseria Teresy Tymosiewicz-Muszel. Ten spektakl wart jest obejrzenia więcej niż jeden raz i mam nadzieję, że będzie mi to dane". 

Piknik Rodzinny poprzedzony był licznymi działaniami z dziećmi na temat znajomości przysłów i ich znaczenia.W kwietniu i maju odbyły się zajęcia i rodzinne warsztaty plastyczne i edukacyjne, których celem byłoprzyswojenie przysłów i powiedzeń. Zorganizowany został konkurs plastyczny na zilustrowanie wybranych przysłów.

Na czas imprezy przygotowano stanowiska do rodzinnych zadań związanych z tematyką przysłów: plastycznych, intelektualnych, sportowych, manualnych, artystycznych i edukacyjnych, za wykonanie których dzieci (rodziny) miały przyznawane punkty wpisywane na indywidualnej (rodzinnej) karcie. Zdobyte punkty po wykonaniu wszystkich lub wybranych zadań zamieniane były na papierowe banknoty-świetliki, za które dzieci mogły nabyć na stoisku "sklepik" wybrane przez siebie nagrody.

Rodzice przygotowali cukierenkę z własnoręcznie upieczonymi "ciastami z przysłowiem" oraz napojami. Dla wszystkich dzieci zapewniono poczęstunek – lody.Scena Artystyczna "Do odważnych świat należy" pozwoliła dzieciom na zaprezentowanie się na scenie indywidualnie lub grupowo z mikrofonem w ręku. Odważnych nie brakowało, widzowie-rodzice nagradzali występujących brawami.

Piknik cieszył sie dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim ok. 200 dzieci i młodzieży oraz licznie zgromadzeni rodzice. Przeprowadzona na zakończenie pikniku krótka ankieta wskazała, że ponad 90% osób biorących w niej udział wystawiło imprezie najwyższe noty. Po imprezie przygotowana została wystawa prac konkursowych dzieci oraz fotografii, ana koniec roku szkolnego w świetlicy rozdane zostały nagrody w konkursie plastycznym o przysłowiach.

Przygotowywany przez 3 miesiące spektakl "Zabawa w Śpiącą Królewnę" wystawiony został jeszcze w niedzielę 15 czerwca mieszkańcom, oraz dwukrotnie dla uczniów szkół SP28, SP114, SP50, SP52 i dla dzieci z przedszkola P106. Obejrzało go 15 klas, razem ok. 300 dzieci. Chętni uczniowie wykonali ilustracje do spektaklu. Przygotowano wystawę prac, wszystkie rysunki zostały nagrodzone.