W końcu nadszedł ten upragniony dzień. 25 września 2013r. wszyscy koloniści, kadra i rodzice zebrali się na Spotkaniu Pokolonijnym. Tym razem wspominaliśmy siedemnaste kolonie zorganizowane przez naszą parafię. Jeśli ktoś nie wie lub nie pamięta to przypominam, że tegoroczne   na koloniach spędziliśmy w przepięknej miejscowości Porąbka. Czas na koloniach bardzo szybko nam minął, a czas do spotkania i wspólnego wspominania tych 14-stu dni bardzo się dłużył, ale wreszcie nadszedł Bardzo cieszy mnie fakt, że na spotkaniu pojawiło się bardzo dużo kolonistów i rodziców. To znaczy, że naprawdę bardzo stęsknili się za swoimi koleżankami i kolegami, a także za wspaniałą kadrą Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania i przypomnienia, jakie działania podejmowaliśmy przez 2 tygodnie. Na ścianach w świetlicy i sali teatralnej pojawiły się konkursy kolonijne, które mogli rozwiązywać rodzice, a także nowe konkursy dla kolonistów takie jak krzyżówka, którą stworzyła specjalnie na tę okazję pani Magda Zawadka.  
    Nasz wieczór wspomnień miały zaszczyt poprowadzić pani Kasia Dębowska (w tym roku na koloniach w nowej roli już nie, jako wychowawca, a zastępca kierownika) i pani Paulina Grzegrzółka. Po krótkim wstępie, przywitaniu, przypomnieniu hasła i zaśpiewaniu kilku kolonijnych utworów wszyscy czekali na prezentację multimedialną. Pani Kasia bardzo pięknie ją przygotowała, podczas pokazu prezentacji z sali słychać było śmiechy i komentarze kolonistów zupełnie tak jakby przeżywali kolonie na nowo. Miłą niespodzianką dla naszych kolonistów był fakt, że każdy oprócz płyty ze zdjęciami otrzymał jeszcze filmiki z kolonii i nagraną prezentację tak by można było do niej wracać i wspominać, wspominać, wspominać :-)

   Po obejrzeniu prezentacji i zaśpiewaniu naszego kolonijnego hitu, jakim był „Kolonijny kadryl” napisany przez s. Agatę przyszedł czas na podziękowania. Głos zabrała pani kierownik, czyli niezastąpiona pan Teresa Tymosiewicz-Muszel, która jeszcze raz bardzo serdecznie podziękowała kadrze, rodzicom i kolonistom, bez których nic by się nie odbyło. Następnie pani Kasia wraz z kadrą złożyła podziękowania pani Teresie za jej serce, zaangażowanie, pozytywną energię. Oczywiście nagrodzeni zostali wszyscy koloniści, którzy brali udział w konkursach, które miały miejsce już po koloniach. Po oficjalnej części wszyscy zatańczyli wspólnie „Taniec belgijski” oraz nowy taneczny kolonijny hit "Macarena!". Potem wszyscy koloniści, rodzice i kadra zostali zaproszeni na dół na słodki poczęstunek, a także upragnione, ponieważ na koloniach zabronione- lody!  Wszyscy koloniści z poszczególnych grup mogli swobodnie porozmawiać ze swoimi wychowawcami, powspominać, pożartować, zapytać, co słychać.
    Był to bardzo miły wieczór. I myślę, że aż zatęskniliśmy za tym naszym wspólnym wakacyjno-kolonijnym szaleństwem. Cóż teraz pozostaje nam cierpliwie poczekać do wakacji, a wtedy mam ogromną nadzieję, że znów spotkamy się na placu przed kościołem, aby wyruszyć w Polskę. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, za milą atmosferę i do miłego zobaczenia.

Paulina Grzegrzółka - wychowawca najstarszej grupy dziewcząt  - "Różowe Pantery"