Wtorkowe popołudnie (8 października) przywitało naszą grupę po raz kolejny w Teatrze Lalka, dokąd udaliśmy się na przedstawienie "Odyseja". Przeciskając się przez tłum festiwalowych gości - nadal trwał "Korczak", czyli Wielkie Święto Małego Człowieka - znaleźliśmy zaciszne miejsce w bocznym korytarzu, by w skupieniu przygotować się do oglądania spektaklu. Tym razem ćwiczyliśmy wyobraźnię. "Odyseja" słynie z zaskakujących rozwiązań plastycznych, a ponieważ chcemy brać przykład z najlepszych, rozpoczęliśmy trening. Każdy uczestnik wyjścia dostał kolorową kartkę i jedną kredkę. Zadanie: w ciągu czterech minut narysować jak najwięcej przedmiotów zawierających w sobie koło. Chwilę później porozmawialiśmy o trudach wyprawy Odyseusza i tłumaczyliśmy znaczenie słowa "wznowienie". Po jednym z ostatnich dzwonków zajęliśmy miejsce na widowni. Przedstawienie w reżyserii Ondreja Spišaka jest porywającą przygodą. Liczny zespół aktorski na oczach widzów wyczarowuje morskie i podziemne krainy z wielkiej płachty materiału. Wzrusza determinacja dzielnego wojownika, który pragnie wrócić do swojej rodziny. Spektakl, z kilkuletnią przerwą, jest na afiszu Lalki od 1999 roku. Jego wznowienie nie jest przypadkiem - to dzieło wyjątkowe i ogromnie się cieszymy, że nasza grupa mogła je obejrzeć. Po spektaklu mieliśmy kolejną okazję, żeby posłuchać aktorów opowiadających o przedstawieniu. Dzieci wykazały się znajomością homeryckiej historii. W twórczy sposób interpretowały obejrzane przedstawienie.

                                    Magdalena Foks

 

Wrażenia ze spektaklu w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Korczak 2013
- Dnia 8 października 2013 roku dzieci z Teatru „Raj” wybrały się do Teatru „Lalka” na przedstawienie pt. „Odyseja”. Sztuka mi się podobała. Aktorzy świetnie grali, a najbardziej podobała mi się Atena – bogini mądrości. Po przedstawieniu na scenę wyszli aktorzy, którzy z nami, czyli z widownią, porozmawiali. Dzieci zadawały ciekawe pytania.                                                                                            

Julia Wiśniewska, kl. 4

- Bardzo mi się podobał początek, fajne były efekty. Podobała mi się również ogromna  chusta i odgłosy piorunów. Ciekawy był pomysł z laleczką. Ogólnie podobało mi się całe przedstawienie, ponieważ było ciekawe. Warto było przyjść na ten występ. Bardzo mi się podobało spotkanie z aktorami. Przed występem pani Magda ciekawie opowiadała o iluzji. Całe spotkanie oceniam na 10.                                 
                                           

Ania Król,  kl.5


- Bardzo mi się podobało. Chciałabym obejrzeć to jeszcze raz. Pomogło mi to w nauce historii.
                                        

Julia Maciak, kl.5


- Na występie teatralnym było tak bardzo magnetycznie, śmiesznie i ciekawie jak nigdy.
                                           

Patrycja  O., kl.4


- Wszystko mi się podobało, a najbardziej mi się podobały wystające części, na przykład ręce.
                                       

Natalia Piotrowska, kl.4


- Bardzo mi się podobało. Chcę to obejrzeć jeszcze raz. Bardzo mi się podobało.
                                       

Wiktoria Wojda, kl.5