W dniu 19 X 2013r. grupa dzieci z Teatru RAJ  oraz Świetlicy "Pod Aniołem" wybrała się na wycieczkę na Górkę Szczęśliwicką. Zebraliśmy się pod kościołem św. Marka o godzinie 9.00-ej , skąd wyruszyliśmy na naszą wycieczkę.
Na miejsce dojechaliśmy  autobusem miejskim. Pierwszą atrakcją była kolejka. Wszystkie dzieci dobrały się w pary i  kolejno zajęły  wagoniki. Kolejka jechała bardzo szybko i było trochę niebezpiecznie, ale wszystkim bardzo się podobało. Następnie całą grupą wjechaliśmy na taras widokowy, skąd podziwialiśmy część panoramy Warszawy.
Ponieważ wycieczka trwała już kilka godzin, wszyscy zgłodnieliśmy,  i tu spotkała nas niespodzianka odwiedziliśmy lubianą przez nas restaurację McDonalds . Każdy uczestnik wycieczki otrzymał zestaw dziecięcy. Do domów wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń. To była bardzo ciekawa wycieczka.
                               

Julia Wiśniewska, kl. 4

W sobotę 19.10.2013 roku z grupą dzieci ze Świetlicy "Pod Aniołem" i Teatru Raj pojechaliśmy na Górkę Szczęśliwicką inaczej zwaną Kopcem Szczęśliwickim na wycieczkę.
   Spotkaliśmy się na placu Kościoła św. Marka a następnie na miejsce dostaliśmy się autobusem komunikacji miejskiej.
Gdy dojechaliśmy na miejsce,bawiliśmy się chwile na pajęczynce, to takie sznurki, po których mogliśmy się wspinać, było bardzo zabawnie.
Później pani poszła bo bilety na kolejkę krzesełkową.
W wagonach mieściły się dwie osoby, każdy z nas mógł zjechać 5 razy. Dla bezpieczeństwa młodszych dzieci i ogólnie, każdy pierwszy raz zjeżdzał z osobą dorosłą albo starszą od siebie
Była to bardzo fajna rozrywka.
Jednym z punktów programu był taras widokowy, gdzie pod nami roztaczała się panorama Warszawy.
Po wyczerpującym ale miło spędzonym czasie na Górce Szczęśliwickiej czekała na nas niespodzianka. Każdy zastanawiał się co to może być...okazało się ze to był Mc Donald’s. Każdy z nas dostał zestaw Happy Meal z zabawką.
Pożywieni i radośni wsiedliśmy znowu do autobusu komunikacji miejskiej, który dowiózł nas szczęśliwie na nasz Targówek.

 

Weronika Piotrowska – uczestnik wycieczki
 


19 października 2013r. zostaliśmy zaproszeni przez Ognisko TPD w ramach realizacji programu „Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym” na wycieczkę na Górkę Szczęśliwicką. Tego dnia pogoda wspaniale nam dopisywała. Słońce i piękne kolory jesieni w parku dookoła Górki Szczęsliwickiej.
   Pierwszą atrakcją była jazda na torze saneczkowym. Pary wjeżdżały na górkę, by za chwilę po krętych szynach zjechać w dół. Każda para miała po 5 zjazdów – fantastyczna zabawa, roześmiane dzieci.
Następnie pod okiem instruktora wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na taras widokowy Górki Szczęśliwickiej. Piękna panorama Warszawy oraz widok na atrakcje stoku. Ostatnią niespodzianką tego dnia był poczęstunek.
W parach całą grupą przespacerowaliśmy się z górki do Reduty i tam do McDonald.
Każde dziecko dostało zestaw z zabawką. Po miłym posiłku czas na powrót i pożegnanie.. Dodam na koniec, że dzieci miały wykonać rysunki o tym, co im się podobało najbardziej. Ciekawe jakich prac było najwięcej :-) ?


Marta Kroszczyńska – mam Gabrysi