W dniu 14 grudnia 2013 dzieci i młodzież z rodzicami  ze Świetlicy Pod Aniołem i  Teatru Raj oraz opiekunowie uczestniczyli w kolejnej imprezie świątecznej w Teatrze Stara Prochownia przy ul. Boleść 2 na zaproszenie Banku Gospodarstwa Krajowego z Warszawy.
Na początku w odrestaurowanych wnętrzach piwnic Starej Prochowni Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej obejrzeliśmy wystawę zbiorową  prac Elizy Nadulskiej, Ryszarda Ługowskiego, Pawła Mostowskiego i Dariusza Skwarcana  zatytułowaną "Ukryta Rzeczywistość" – wystawa prezentuje różne inspiracje i styl przekazu artystów.
W Galerii Kazamaty obejrzeliśmy  wystawę fotografii Krzysztofa Porzeżyńskiego "Warszawskie Zachwyty". Przepiękne czarno-białe zdjęcia  przedstawiające parki, ogrody i lasy stolicy w ciekawych ramach bardzo nam się podobały.
Później zaczął się spektakl pt. "Opowieść świąteczna. Pewnego razu w Warszawie”.
Jest to opowieść współczesna, która rozgrywa się w Warszawie, z nawiązaniem do legend warszawskich. Do miasta powrócił Bazyliszek, który stara się zepsuć warszawiakom Święta... Bohaterowie szukają sposobu na pokonanie smoka...
Okazuje się, że najlepszym sposobem jest muzyka...

 W czasie spektaklu dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały kolędy w oryginalnej aranżacji Gwidona Cybulskiego na etnicznych instrumentach perkusyjnych takich jak: balafon, noni.
Balafon jest to tradycyjny zachodnioafrykański instrument perkusyjny, odmiana ksylofonu, w którym wydrążone tykwy służą jako pudła rezonansowe.
Nauczyliśmy się  też afrykańskiego powitania, w który ważne są dobre myśli, wrażliwe serce, dobre słowa i ...puste rękawy...

Po godzinnej ciekawej opowieści, ilustrowanej muzyką w wykonaniu  Jarosława Kaczmarka i Justyny Jary dzieci podzielone na grupy, śpiewały  i grały na instrumentach perkusyjnych. Dzieci i dorośli wzięli też udział w tańcu na scenie.

Po spektaklu naproszono nas na słodki poczęstunek.
Nasze dzieci w podziękowaniu  dla banku, który reprezentowały p. Dominika Huczek. i p. Małgorzata Kordek – wręczyły anioły - symbol naszej świetlicy, które na zajęciach plastycznych malowały
W imprezie wzięło udział około 60  naszych dzieci i rodziców. Wszystkim bardzo się podobało i  pełni wrażeń spacerkiem po Warszawskiej Starówce, podziwiając świąteczną iluminację  wracaliśmy do domu. Zrobiliśmy kilka zdjęć przy olbrzymiej choince na Pl. Zamkowym, dzieci były zachwycone i zgadywały ile światełek i bombek może być w tych przepięknych dekoracjach.

Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę - Banku Gospodarstwa Krajowego, który już dzisiaj  zaprasza uczestników świetlicy  w styczniu na przedstawienie pt. „Aladyn” do Teatru ROMA.  Super!

                                Elżbieta Kempista